Jaki szampon do włosów wybrać?

Szampon do włosów to jeden z najpopularniejszych kosmetyków. Nie ma się temu co dziwić, bo pielęgnacja włosów jest niesamowicie ważna. Aby jednak móc cieszyć się dobrą kondycją kosmyków i skóry głowy, należy wybrać odpowiedniej jakości szampon. Powinien być przede wszystkim dobrany do rodzaju włosów. Ważne jest również to, aby posiadał naturalny skład.

Jaki szampon do włosów suchych, a jaki do przetłuszczających się?

Szampony do włosów można znaleźć w każdej drogerii, a także w sklepach spożywczych. Nie należy jednak wybierać takich kosmetyków zbyt pochopnie. Do włosów suchych najlepsze będą szampony o treściwej konsystencji, bogate w oleje roślinne oraz woski. Ważne, aby nie zawierały intensywnie działających środków myjących. Zdecydowanie lepiej postawić na te delikatne. Jeżeli jednak kosmyki nadmiernie się przetłuszczają, dobrym pomysłem będzie szampon zawierający składniki regulujące pracę gruczołów łojowych. 

szampon do włosów

Jakich składników poszukiwać w szamponach?

Dobry szampon do włosów to ten o naturalnym składzie. Charakteryzuje go nie tylko skuteczność, ale również wydajność i bezpieczeństwo. W kosmetykach do oczyszczania włosów i skóry głowy warto poszukiwać takich składników jak:

  • ekstrakt z amli
  • olejek łopianowy
  • olej kokosowy
  • olej ze słodkich migdałów

Wymienione wyżej składniki to oczywiście przykłady. Istnieje wiele innych, na które także warto zwracać uwagę. Najlepiej, jeśli będą one pochodzenia roślinnego. Ważne jest to, aby szampon stosować systematycznie. Istotne jest wykonywanie trwającego kilka minut masażu skalpu, aby można było pobudzić mikrokrążenie. Kosmetyk zawsze należy dokładnie spłukać.

Comments are closed.