Makijaż dzienny a wieczorowy

Choć zasady dotyczące tego, jak powinien wyglądać makijaż dzienny i wieczorowy są dość jasne, a nawet można wyczuć to instynktownie, wiele kobiet podchodzi do tej kwestii dość luźno.

Na pewno nie jest to dobre podejście, bo nawet gdy nie obowiązuje ich dress code, narażają się na śmieszność, na przykład od rana nosząc iście wieczorowy, ciemny makijaż, a także mogą być postrzegane jako osoby tandetne. Jak stosować kosmetyki do makijażu, by tego uniknąć?

Bezpieczne kolory

Makijaż dzienny prosto można zmienić na wieczorowy, na przykład gdy od razu po pracy idzie się na spotkanie, wystarczy na przykład namalować kreski na powiekach czy przyciemnić cienie, sięgnąć po wyrazistą pomadkę itp.

Takie kosmetyki kolorowe warto zachowywać tylko na tego rodzaju okazje – w świetle dnia, w dodatku z rana, ani ciemny cień, ani też grube, czarne kreski (które dodatkowo w większości przypadków optycznie pomniejszają oczy), nie wyglądają dobrze.

Uwaga na tusz

Takie zasady dotyczą jednak nie tylko kosmetyków kolorowych. Wiele pań, chcąc osiągnąć efekt wachlarzyków rzęs, ma też tendencje do nakładania wielu warstw tuszu, a to prawie zawsze daje efekt sklejonych włosków.

W dodatku wydaje się, że jest ich mniej, gdyż zbijają się w kępki. Przede wszystkim nie wygląda to dobrze.

Lepiej sięgnąć po dobre kosmetyki do makijażu, na przykład tusz, który istotnie pogrubi i zagęści rzęsy już przy jednej warstwie, dzięki czemu efekt będzie wyraźny, ale jednocześnie delikatny, bez wyglądu „owadzich nóżek”, które dawno już wyszły z mody.

Comments are closed.