Pędzle do makijażu – jak wybierać?

Jak wykonać dobry makijaż? Dobry makijaż to makijaż starannie nałożony. Taki, który nie zawiedzie Cię ani w pracy, ani podczas zabawy, ani na zakupach w chłodny, deszczowy dzień. Aby makijaż był dobrze wykonany, nie wystarczy dobrać odpowiednich kosmetyków i odpowiedniej palety. Trzeba go poprawnie nałożyć. Wybór pędzli to bardzo ważny element.

Dlaczego to takie ważne?

Nawet zwykłe kosmetyki popularnych firm, po odpowiednim użyciu, mogą wyglądać jak najlepszy make-up prosto z salonu. Podobnie kosmetyki najlepszych marek mogą nie dać pożądanego efektu, jeśli są niewłaściwie naniesione. Dlatego tak ważne jest, by – zanim przystąpimy do nakładania makijażu – zaopatrzyć się w odpowiednie pędzle.

Chyba każda osoba, która poważnie zajmuje się sztuką makijażu, posiada przynajmniej jeden profesjonalny zestaw pędzli. I chyba każdy kto taki zestaw posiada, prędzej czy później zauważa, że w rzeczywistości używa z niego jedynie kilku pędzli, a resztę i tak wybiera samodzielnie, spośród tego czego w zestawie brakuje. Zatem warto mieć pod ręką swój własny i sprawdzony zestaw pędzli – taki, z którym pracuje nam się najlepiej.

Jeśli zdarza Ci się widzieć osoby, które kupują w drogerii kosmetyki z dolnej lub średniej półki, a pomimo tego wyglądają jak milion dolarów – wiedz, że najprawdopodobniej mają odpowiednie zestawy do nakładania makijażu.

Jak dobrać pędzel?

Jeśli pędzel wymaga akrobacji przy jego użyciu – z pewnością jest źle dobrany. Pędzle do różu nie powinny wcierać różu w skórę, ale pozwolić nanieść róż delikatnie, by twarz była nim muśnięta, a nie wymalowana. W ten sposób zapewnimy makijażowi naturalny efekt.

Również pędzel brązujący nie powinien być tym samym pędzlem, którym nakładamy puder. Źle dobrany pędzel brązujący pozostawi na skórze widoczne linie odcięcia koloru, zmieniając twarz w tzw. „maskę”. Podobnie nakładanie pudru rządzi się swoimi prawami. Puder nie może być widoczny na pierwszy rzut oka. A i na drugi nie powinien. Makijaż musi być wkomponowany w twarz, musi być częścią wizerunku, a nie jego odrębnym elementem.

Wśród wielu różnych firm i możliwości, warto przyjrzeć się pędzlom polskich firm, takich jak pędzle Hakuro link. Pędzle do makijażu Hakuro, przez swoją trwałość i duży wybór, cieszą się dobrymi opiniami, i są dostępne w przystępnych cenach. Istotną ich zaletą jest to, że są wykonane z naturalnego włosia.

Kiedyś było to o wiele trudniejsze. Wielu profesjonalistów musiało opracowywać swoje pędzle, by spełniały ich oczekiwania. Dzisiaj mamy ułatwione zadanie – możemy kupić gotowy pędzel o określonym przeznaczeniu.

Comments are closed.