Jak wybrać shaker sportowy i jak z niego korzystać?

Jeśli budujesz masę mięśniową, Twój organizm potrzebuje regularnego spożycia zwiększonej ilości białka. Dietetycy sportowi zalecają spożywanie białka, czyli protein, przed i bezpośrednio po treningu. Nie chcesz jednak nosić ze sobą na siłownię gotowanej piersi z kurczaka czy kilograma twarogu. Shaker do białka pomoże Ci przygotować świeży, odżywczy koktajl proteinowy szybko i bez zbędnego bałaganu w torbie. Jeśli nie chcesz się męczyć z pudełkami, butelkami i puszkami, zaopatrz się w takie akcesorium. 

Który shaker jest lepszy?

Twoje opakowanie odżywki sportowej informuje Cię, ile białka i wody należy wlać do shakera. Jeśli spożywasz tylko białko, szejker o pojemności 500 ml powinien wystarczyć. Jeśli w Twoim menu znajdują się gainery, kup model o pojemności 700 ml.

Metalowy shaker sportowy ma solidny wygląd i może zostać wygrawerowany. Produkty te są jednak dość ciężkie. Plastikowe shakery są bardziej popularne: występują w setkach kształtów i kolorów, są niedrogie i doskonale mieszają ciecze i proszki w jednolitą masę.

shaker do białka

Kupując plastikowy shaker, zwróć uwagę:

  • Czy wygodnie leży w dłoni. Dostępne są modele z uchwytami na palce i bez nich. Przytrzymaj produkt w dłoni, aby zdecydować, czy jest wygodny, czy nie.
  • Jaki rodzaj plastiku jest używany do jego produkcji. Szukajcie oznaczenia BPA-free, czyli wolnego od BPA.
  • Sposób zamykania pokrywy: zatrzaskowe lub wkręcane. Najlepszy shaker sportowy to ten z zakręcaną pokrywką: nie będzie przeciekał. Każdy, kto kiedykolwiek znalazł w torbie swój uniform i buty wypełnione resztkami koktajlu, już nigdy nie spojrzy na shaker z cienką pokrywką.

Osoby, które korzystają z tego gadżetu często przyznają, że najważniejsze w nim jest to, że ma kilka przegródek. Dobry nowoczesny shaker składa się z dwóch lub trzech zakręcanych pojemników, do których można wstępnie zapakować różne rodzaje białek, gainer, kapsułki BCAA i L-karnitynę.

Comments are closed.