Jak działa yerba mate?

Yerba mate to napój, który pobudza, poprawia pamięć i koncentrację, wspomaga organizm w procesie usuwania toksyn i przyspiesza przemianę materii. Do tego rozluźnia i wprawia w dobry nastrój. Nic więc dziwnego, że yerba mate sklep to fraza coraz częściej wyszukiwana przez osoby spragnione energii.

Ostrokrzew paragwajski, czyli święta roślina Indian

Jezuiccy misjonarze, którzy udali się do Ameryki Południowej w celu szerzenia swoich nauk wśród Indian plemienia Guarana, byli doprawdy zdumieni ich wytrzymałością i siłą, która pozwalała na całodniową pracę w pełnym upale. Po pewnym czasie duchowni zorientowali się, że swoją wyjątkową wydolność Indianie zawdzięczają pewnemu zielonemu napojowi wytwarzanego z suszu ostrokrzewu paragwajskiego. Napój ten to nic innego, jak ciesząca się coraz większą popularnością yerba mate, która dotarła do Europy dzięki wspomnianym misjonarzom.

Jak działa ostrokrzew paragwajski?

Yerba mate (zobacz) , czyli susz ostrokrzewu paragwajskiego, odznacza się szeregiem niesamowitych właściwości. Jej głównym działaniem jest wywoływanie efektu pobudzającego, dlatego bardzo chętnie sięgają po nią osoby, które odczuwają duże zmęczenie i spadek koncentracji. Yerba mate jest także doskonałym napojem dla osób, które postanowiły przeprowadzić kurację oczyszczającą. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego pozwala bowiem na szybsze usunięcie z organizmu szkodliwych substancji, dostarczając mu jednocześnie szeregu cennych składników odżywczych.

Czy każdy może pić yerba mate?

Ostrokrzew paragwajski jest rośliną niesamowicie bogatą w wiele cennych składników odżywczych. Niemniej jednak stosowana w nadmiarze może szkodzić. Po yerbę nie powinny sięgać osoby cierpiące na wrzody żołądka oraz kobiety w ciąży. Yerba mate działa pobudzająco i jest napojem silniejszym niż kawa. Yerba z powodzeniem może zastąpić sztuczne napoje energetyczne, ale należy pamiętać o zachowaniu umiaru. Yerba mate nie powinna być pita przez osoby cierpiące na choroby układu pokarmowego, nadpobudliwe lub zmagające się z silnym lękiem.

Comments are closed.