Jak wprowadzić superfoods do swojej diety?

O superżywności mówi się tak wiele, że nawet osoby nieszczególnie interesujące się tematyką zdrowego żywienia potrafią wymienić przynajmniej kilka przykładów takich produktów. Szczególnie popularny jest młody zielony jęczmień, który okazał się prawdziwym hitem, tym bardziej popularnym, że bliskim Polakom, w odróżnieniu od bardziej egzotycznych propozycji. Warte uwagi są jednak wszystkie superfoods i im częściej będzie się po nie sięgać i im więcej będzie to produktów (zróżnicowana dieta jest bardzo ważna), tym lepiej. Jak to osiągnąć?

Superżywność każdego dnia

Osoby dbające o swoje zdrowie oraz sylwetkę powinny przy okazji każdego posiłku zwracać uwagę na to, co trafia do ich żołądka. Dzięki superfoods z Evita.Sklep łatwo zaś można zapewnić sobie podaż niezwykle ważnych, cennych składników. Jest to łatwe tym bardziej, że mianem superżywności często określa się nie typowe produkty spożywcze, a swego rodzaju dodatki, które łatwo jest „przemycić” w codziennych posiłkach, czy też raczej – wzbogacić posiłki o takie „superdodatki”. Co to może być? Warto oczywiście kierować się swoimi preferencjami, gdyż działania na siłę czy zmuszanie się do spożywania niesmacznych składników spowodują szybkie zniechęcenie. Możliwości na wprowadzenie takiej żywności do swojego codziennego menu jest zaś bardzo wiele i mogą o to zadbać nawet osoby mocno zajęte. Wystarczy rano, gdy brakuje czasu na śniadanie, wypić odżywczy i bogaty w błonnik koktajl – z dodatkiem młodego zielonego jęczmienia i alg w proszku, a także nasion chia. Można wybrać niektóre z tych propozycji lub dowolnie je miksować. Jeśli zaś śniadanie składa się z muesli, idealnym dodatkiem (prócz chia) będzie też garść suszonych jagód goji.

Suszone algi można też wykorzystywać do przyrządzania posiłków, jak uwielbiane przez wiele osób sushi, azjatyckie zupy, które również trafiają w gust Polaków czy egzotyczne, ciekawe w smaku sałatki.

Są to oczywiście tylko niektóre spośród wielu możliwości. Warto uwzględniać swoje preferencje oraz poszukać w sobie kreatywności.

Comments are closed.