W jakich dolegliwościach pomaga kwas kaprylowy?

Kwas kaprylowy należy do grupy średniołańcuchowych nasyconych kwasów tłuszczowych o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Kwas ma postać oleistej cieczy i występuje w olejach z ziaren palmowych i kokosowym. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest zarówno do stosowania zewnętrznego w chorobach skórnych, jak i wewnętrznego jako środek na zapalenie jelit.

Jak działanie wykazuje kwas kaprylowy?

Działanie kwasu kaprylowego jest szerokie. Kwas ten działa wspomagająco w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. Pomaga hamować odkładanie się tkanki tłuszczowej między innymi w jamie brzusznej. Kwas kaprylowy rozpuszcza błony bytujących w jelitach drożdży Candida albicans. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko nadciśnienia tętniczego i zapalenia jelit. Kwas ten stosowany jest z powodzeniem u osób z różnego rodzaju zaburzeniami metabolizmu i niedożywieniem.

Kwas kaprylowy na trądzik

Jak wspomniano wcześniej kwas kaprylowy stosowany jest zewnętrznie w leczeniu chorób skórnych, w tym między innymi trądziku. Jego skuteczność powiązana jest z właściwościami przeciwgrzybicznymi i przeciwbakteryjnymi. W leczeniu liczy się również jego aktywność przeciwzapalna, która przyspiesza gojenie się zaognionych zmian skórnych. W tym wypadku substancja występuje jako składnik maści, które oprócz leczenia trądziku sprawdzają się w innych dermatozach. Maść należy stosować zgodnie z zaleceniem lekarza.

Kwas kaprylowy na układ pokarmowy

Substancja w postaci kwasu kaprylowego ma dobroczynny wpływ na działanie układu pokarmowego. Działa nie tylko przeciwbakteryjnie, ale również regulacyjnie w stosunku do środowiska jelit. Kwas kaprylowy z Evita Sklep pod postacią kapsułek w przypadku regularnego stosowania może pomóc w odbudowie nabłonka jelit i obniża ryzyko pojawienia się stanów zapalnych. Kwas ten połączony z miedzą ma działanie hamujące biegunki. Kombinacja taka wykorzystywana jest też podczas leczenia przewlekłych schorzeń jelit. Odpowiednia dawka kwasu przyjmowana regularnie może przeciwdziałać nawrotowi zapalenia jelita grubego.

Comments are closed.