Zioła na uspokojenie – co wybrać?

Regularne zażywanie ziół na uspokojenie przyczynia się do poprawienia układu nerwowego. Warto zatem wprowadzić je własnej diety, by zapewnić organizmowi odprężenie.

Korzyści spożywania ziół

Zioła wpływają przede wszystkim na wyciszenie organizmu. Ich zaletą jest także pozytywny wpływ na układ trawienny. Przyczyniają się do uniknięcia bezsenności oraz zmęczenia. Część słabiej lub mocniej regulują pracę układu nerwowego, pozwalają kontrolować nadpobudliwość oraz zmiany nastroju. Wszystkie poprawiają samopoczucie przy regularnym ich spożywaniu.

Ziół na uspokojenie szukaj na evita.sklep.pl

Jakie zioła na uspokojenie wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele ziół popularnych lub mniej popularnych. Mimo że wiele wykazuje podobne działanie, warto zapoznać się z ich właściwościami.

Melisa lekarska to jedne z najpopularniejszych ziół. Przyczynia się do uspokojenia organizmu dzięki posiadanym w składzie olejkom eterycznym. Wpływa dobrze na zaburzenia związane z bezsennością.

Kozłek lekarski jest zalecany zwłaszcza kobietom, które zmagają się z menopauzą. Wpływa również pozytywnie na walkę z nerwowością.

Chmiel zwyczajny to moczopędne zioła, które również wspomagają apetyt. Mają działanie uspokajające i odprężające. Dobrze wpływają również na walkę z bezsennością.

Lawenda lekarska to roślina, która posiada podobnie jak melisa lekarska, olejki eteryczne w składzie. Skutecznie pomaga się wyciszyć.

Rumianek szlachetny jest polecany m.in. dzieciom, które ząbkują i zmagają się z kolką.

Comments are closed.